Zaznacz stronę

O mnie

Kilka słów o mnie

Urodziłam się w Bielsku-Białej. Przez 16 lat mieszkałam w Wilkowicach. Do Katowic przeniosłam się w 2010 roku. 
Na co dzień uczę się, pracuję, no i oczywiście działam społecznie. To ostatnie sprawia mi ogromną radość!

Zawodowo projektuję strony internetowe. Interesuje mnie polityka, społeczeństwo, medycyna niekonwencjonalna. W wolnym czasie czytam, jeżdże na rowerze i pomagam tym, którzy najbardziej tego potrzebują. 

Społecznie działam już 6 lat. Organizuję akcje pomocy dla osób niepełnosprawnych, bezdomnych, zwierząt i wszystkich grup społecznych, które są wykluczone. Walczę o prawa człowieka. 

Uważam, że każdy z nas jest równy. Nikt nie powinien stosować podziału społeczeństwa na lepszych i gorszych obywateli. Nie lubię dyskryminacji, Każdy człowiek zasluguje na szacunek i wsparcie.

Co mówią o mnie inni?

W tej drobnej Kobietce jest ogromne serce i wielka siła. Ala pierwsza zainteresowała się losem dorosłych osób upośledzonych umysłowo, ona pierwsza odwiedziła nasz Ośrodek Wsparcia oraz zainicjowała pierwszy kiermasz na rzecz Ośrodka. Ciągle działa, tryska energią i pomysłami. Uświadamia ludzi o problemach, z jakimi borykają się dorosłe osoby upośledzone – pomimo, że to temat przez większość pomijany.

Aleksandra Chromik

Mama upośledzonej umysłowo Patrycji

Alicja jest świetną osobą, do tego bardzo wrażliwą. Motywuje młodych ludzi do działania, do walki o lepsze jutro. Jeśli coś robi, to tylko na 100%. Współpracowaliśmy przy okazji kilkunastu akcji i już wiem, że Ala to ta osoba, z która warto działać. Zawsze pomoże, wesprze, można na nią liczyć. 
Pomaga najbardziej wykluczonym grupom społecznym oraz organizuje akcje charytatywne dla śląskich schronisk. 

Kevin Bytnar

Działacz społeczny